MATRIX SOCOLOR BEAUTY Farba do włosów 90ml

Wysyłka już od 7,99 zł

22,69 zł

25,21 zł za 100 ml
Zobacz wszystkie 74

Matrix

0000050867

00013727

8829

Opis

Opis

Matrix So Color Beauty to farby stworzone do tworzenia doskonałych efektów kolorystycznych. Pigmenty zawarte w farbie dogłębnie wnikają w strukturę włosa dzięki czemu pasma są pełne koloru i wielowymiarowości. Składniki pielęgnacyjne zawarte w produkcie nadają włosom miękkości, gładkości i odżywienia. Przepiękny zapach, z początku jabłkowo - malinowy, później piżmowo - cedrowy, sprawiają, że koloryzacja staje się zabiegiem równie przyjemnym co nakładanie maseczki. Kremowa konsystencja farby ułatwia jej aplikację, a mieszanka doskonale przylega do włosów.

Efekty farbowania:

  • głęboki i wielowymiarowy kolor
  • świetliste, naturalnie wyglądające refleksy
  • ochrona podczas utleniania
  • pasma miękkie, odżywione i łatwe do rozczesania

W skład preparatu wchodzą:

  • technologia ColorGrip, która sprawia, że pigmenty zawarte w farbie głęboko wnikają w strukturę włosa i zapewniają im intensywny i głęboki kolor;
  • kompleks pielęgnacyjny CeraOil, w skład którego wchodzą Olejek Jojoba, Kompleks Ceramidowy i polimery HexaForce sprawia, ze włosy stają się miękkie, lśniące, wzmocnione i dogłębnie odżywione.

Stosowanie:

  1. Sporządź mieszankę koloryzującą

Zmieszaj 90ml farby z 90 ml oksydantu w kremie Matrix Cream Developer o stężeniu 3%, 6%, 9% lub 12%. Pamiętaj, by zachować proporcje 1:1. Do mieszania nie używaj metalowych przedmiotów - mieszadełek, miseczek etc.

W jaki sposób dobrać oksydant o odpowiednim stężeniu?

Wybór oksydantu ma ogromny wpływ na etap finalny koloryzacji - te o zbyt mocnym stężeniu mogą nadać włosom niechciany żółty odcień, natomiast te o zbyt niskim stężeniu mogą spowodować plamy, kolor może się również za szybko wypłukiwać. Bardzo ważny jest też czas aplikacji - włosy grube i oporne mogą potrzebować tak mocniejszego oksydantu, jak i wydłużonego czasu aplikacji, a cienkie - skrócenia tego czasu lub zastosowania środka o niższym stężeniu procentowym. Dobranie odpowiedniego oksydantu nie jest skomplikowaną sprawą, ale najpierw trzeba poznać pewne reguły. Przede wszystkim określ stan włosów, ich grubość, stopień zniszczenia, wysokość tonu i aktualny odcień.

Oksydant o stężeniu 3% jest używany do nieznacznej zmiany koloru lub przykrycia do 50% siwych włosów. Jest to najłagodniejszy środek.

Oksydant o stężeniu 6% jest najpopularniejszym i najczęściej stosowanym preparatem, ma go również większość drogeryjnych farb. Używa się go do rozjaśnienia włosów o 1 - 2 tony, przyciemnienia o dowolną ilość tonów i idealnego pokrycia siwych włosów.

Oksydant o stężeniu 9% używany jest do rozjaśnienia włosów o 2 - 3 tony. Stosuje się go przy zmianie koloru ciemnych włosów bez ich uprzedniej dekoloryzacji lub do farbowania ciemnych odrostów o rudawych odcieniach. Może jednak powodować pieczenie i podrażnienia - dlatego należy unikać jego bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Oksydant o stężeniu 12% jest najmocniejszym preparatem utleniającym. Należy używać go jak najrzadziej i bezwzględnie unikać kontaktu ze skórą, może także wpływać negatywnie na włosy i powodować ich kruszenie się. Stosowany jest do rozjaśniania włosów o 5 - 6 tonów, najczęściej używany jest do grubych i ciemnych włosów oraz do dekoloryzacji.

Finalny efekt koloryzacji przy zastosowaniu określonego oksydantu wygląda następująco:

 

Planowany efekt

Stężenie oksydantu

Koloryzacja trwała

Kolor jaśniejszy od początkowego o 4 tony

12%

Kolor jaśniejszy od początkowego o 3 tony

9%

Kolor jaśniejszy od początkowego o 1 – 2 tony/pokrycie znacznej ilości włosów siwych

6%

Kolor na tym samym poziomie, co początkowy

3%

 

  1. Nałóż farbę na włosy

Po przygotowaniu mieszanki rozpocznij jej nakładanie na suche i nieumyte włosy.

  1. Pozostaw farbę na włosach

Mieszankę pozostaw na włosach 35 - 40 minut.

  1. Spłucz

Po upływie czasu aplikacji dokładnie spłucz mieszankę z powierzchni włosów dużą ilością ciepłej wody. Spłukuj do momentu, aż woda będzie zupełnie czysta. Włosy umyj szamponem i nałóż na nie odżywkę.

Dane

Dane

Dla kogo?Dla niej
Rodzaj produktuFarby trwałe
Pojemnośćdo 100 ml
DziałanieKoloryzujące
SeriaSocolor Beauty

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: