L’OREAL PROFESSIONNEL MAJIREL Farba do włosów 50ml

Wysyłka już od 7,99 zł

27,29 zł

54,58 zł za 100 ml
Zobacz wszystkie 55

L'Oreal Professionnel

0000050800

00013307

6135

Opis

Opis

Farby do koloryzacji L'Oreal Majirel pozwolą na perfekcyjne pokrycie siwych włosów i nadanie pasmom pięknego, intensywnego koloru. Majirel zapewniają długotrwały kolor włosów od ich nasady aż po same końce - bez zniszczonych, matowych i szorstkich włosów. Składniki pielęgnacyjne doskonale chronią włosy podczas farbowania i nadają im jedwabistej miękkości i wzmocnienia.

Efekty farbowania:

 • wielowymiarowy kolor
 • 70% pokrycia siwizny
 • ochrona podczas utleniania
 • pasma miękkie, odżywione i łatwe do rozczesania
 • trwały i nieblaknący kolor

W skład preparatu wchodzą:

 • składnik pielęgnacyjny Ionene G + Incell dzięki któremu pasma stają się odżywione, łatwe do rozczesywanie i jedwabiście miękkie;
 • technologia Revel Color łącząca różne rodzaje barwników, pozwalająca nadać trójwymiarowy, intensywny i głęboki kolor, którym włosy są nasycone jak nigdy dotąd

Stosowanie:

 1. Sporządź mieszankę koloryzującą

Zawartość tubki z farbą wymieszaj z oksydantem o odpowiednim stężeniu w proporcjach 1:1,5 (farba:oksydant) - czyli do 50 ml farby dodaj 75 ml oksydantu. Do mieszania nie używaj metalowych przedmiotów - mieszadełek, miseczek etc.

Jeśli ilość siwych włosów jest nieprzeważająca (w zakresie 0 - 50%) każdy kolor równomiernie je pokryje. Jeżeli siwe włosy mieszczą się w zakresie 51 - 100%, wtedy wymieszaj pożądany odcień farby z naturalnym odcieniem (podstawowym) na tym samym poziomie kolorystycznym w proporcjach 1:1 i wymieszaj z oksydantem o stężeniu 6%. Przykładowo: wymieszaj 0,5 tubki odcienia 4.31 z 0,5 tubki odcienia 4 lub 4.3 (podstawowym złocistym) lub 4.03 (naturalnie złocistym) i wymieszaj to z oksydantem 6%.

Aby rozjaśnić włosy do 2 tonów lub pozostać na dotychczasowym poziomie użyj do mieszanki oksydantu 6%. By rozjaśnić włosy o 3 tony użyj oksydantu 9% - jest to MAKSYMALNY poziom rozjaśnienia jaki możesz uzyskać stosując farbę Marijel.

W jaki sposób dobrać oksydant o odpowiednim stężeniu?

Wybór oksydantu ma ogromny wpływ na etap finalny koloryzacji - te o zbyt mocnym stężeniu mogą nadać włosom niechciany żółty odcień, natomiast te o zbyt niskim stężeniu mogą spowodować plamy, kolor może się również za szybko wypłukiwać. Bardzo ważny jest też czas aplikacji - włosy grube i oporne mogą potrzebować tak mocniejszego oksydantu, jak i wydłużonego czasu aplikacji, a cienkie - skrócenia tego czasu lub zastosowania środka o niższym stężeniu procentowym. Dobranie odpowiedniego oksydantu nie jest skomplikowaną sprawą, ale najpierw trzeba poznać pewne reguły. Przede wszystkim określ stan włosów, ich grubość, stopień zniszczenia, wysokość tonu i aktualny odcień.

Oksydant o stężeniu 6% jest najpopularniejszym i najczęściej stosowanym preparatem, ma go również większość drogeryjnych farb. Używa się go do rozjaśnienia włosów o 1 - 2 tony, przyciemnienia o dowolną ilość tonów i idealnego pokrycia siwych włosów.

Oksydant o stężeniu 9% używany jest do rozjaśnienia włosów o 2 - 3 tony. Stosuje się go przy zmianie koloru ciemnych włosów bez ich uprzedniej dekoloryzacji lub do farbowania ciemnych odrostów o rudawych odcieniach. Może jednak powodować pieczenie i podrażnienia - dlatego należy unikać jego bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Finalny efekt koloryzacji przy zastosowaniu określonego oksydantu wygląda następująco:

 

Planowany efekt

Stężenie oksydantu

Koloryzacja trwała

Kolor jaśniejszy od początkowego o 3 tony - MAKSYMALNY POZIOM ROZJAŚNIENIA FARBĄ L'OREAL MARIJEL

9%

Kolor jaśniejszy od początkowego o 1 – 2 tony/pokrycie znacznej ilości włosów siwych, kolor na podobnym poziomie

6%

 1. Nałóż farbę na włosy

Po przygotowaniu mieszanki rozpocznij jej nakładanie na suche i nieumyte włosy. W tym celu podziel włosy na niewielkie partie i nanoś na nie farbę przy użyciu pędzelka. Przed nałożeniem mieszanki na długości i końce rozcieńcz ją z 5-15 ml ciepłej wody. W przypadku, gdy kolor jest minimalnie zmieniony, przeciągnij 5 minut przed upływem czasu. Jeśli jest średnio zmieniony (wyblakły) przeciągnij po 20 minutach. Jeśli jest całkiem zmieniony (jaśniejszy o 1 ton) przeciągnij natychmiast.

W przypadku pierwszej aplikacji na włosy naturalne, wcześniej nie farbowane lub długie odrosty mieszanką nakładaj na długości i końce na 15 minut, a po tym czasie nakładaj mieszankę na odrosty i pozostaw na 35 minut w przypadku Majirel i Majirouge lub 50 minut w przypadku Majiblond.

Gdy włosy są wyblakłe lub zbyt jasne na długościach lub końcach zastosuj technikę "Dodaj Kolor". Jeśli różnica pomiędzy odcieniem na długości, a pożądanym odcieniem nie przekracza poziomu 1 tonu, wtedy natychmiastowo wykonaj przeciągnięcie na długości i końce. Jeśli różnica wynosi 2 do 3 tonów, wtedy zastosuj przeciągnięcie. Jeśli przekracza 3 tony - wtedy wykonaj prekoloryzację.

Gdy długości i końce są za ciemne, zastosuj również technikę "Dodaj Kolor". Jeśli chcesz pozbyć się odcienia lub niepożądanych refleksów, przy różnicy nieprzekraczającej 1 tonu, wykonaj demakijaż Efassorem rozcieńczonym gorącą wodą. Jeśli chcesz usunąć ciemniejszy odcień, by później nałożyć jaśniejszy i jeśli różnica ta przekracza 1 ton, nakładaj na włosy mieszankę Efassora z oksydantem o stężeniu 6% lub 9%.

W celu dokładnego pokrycia siwych włosów, jeśli ich liczba nie przekracza 50%, nakładaj pożądany odcień. Jeśli ich ilość przekracza połowę, wtedy w celu całkowitego ich pokrycia połącz wybrany przez siebie odcień 1:1 z odcieniem podstawowym Majirel w przypadku chłodnego refleksu lub z odcieniem podstawowym złocistym w przypadku ciepłego refleksu i oksydantem o stężeniu 6%. Odcienie chłodne (.1.2.7) mieszaj z odcieniem podstawowym (np. 0,5 tubki odcienia 7.1 + 0,5 tubki odcienia 7.). Odcienie ciepłe (.3.4.5.6 ) mieszaj z odcieniem podstawowym złocistym (np. 0,5 tubki odcienia 7.43 + 0,5 tubki odcienia 7.3). Mieszankę nakładaj obficie u nasady w celu całkowitego pokrycia siwych włosów.

 1. Pozostaw na włosach

Mieszankę pozostaw na włosach od momentu nałożenia jej na całość włosów (lub jedynie na odrost) 35 minut. Po upływie czasu trzymanie starannie zmalaksuj.

 1. Spłucz

Po upływie 35 minut dokładnie spłucz mieszankę z powierzchni włosów dużą ilością ciepłej wody. Spłukuj do momentu, aż woda będzie zupełnie czysta. Włosy umyj szamponem PRO Classic Color i nałóż na nie odżywkę.

Dane

Dane

Dla kogo?Dla niej
Rodzaj produktuFarby trwałe
Pojemność41 - 50 ml
DziałanieKoloryzujące
SeriaMajirel

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: