L’OREAL PROFESSIONNEL MAJIREL Cool Cover Farba do włosów 50ml

Wysyłka już od 7,99 zł

23,99 zł

47,98 zł za 100 ml
Zobacz wszystkie 4

L'Oreal Professionnel

0000050796

00013260

140

Opis

Opis

L'Oreal Majirel Cool Cover jest stworzona by uzyskać chłodny odcień na włosach. Doskonale kryje siwe włosy i przenosi je w nowy, chłodny wymiar. Farba jest rekomendowana do włosów ciężkich w farbowaniu i potrzebujących neutralizacji koloru.

Efekty farbowania:

  • ultrachłodne odcienie - podstawowe, złociste, popielate i metaliczne
  • chłodne refleksy widoczne nawet na ciemnych włosach
  • ochrona podczas utleniania
  • pasma miękkie, odżywione i łatwe do rozczesania
  • włosy zneutralizowane i bardziej podatne na farbowanie

Stosowanie:

  1. Sporządź mieszankę koloryzującą

Wymieszaj 50ml kremu koloryzującego oraz 75ml oksydantu o stężeniu 6% lub 9%. Preparaty mieszaj w proporcjach 1:1,5 (farba:oksydant). W zależności od oczekiwanego efektu wybierz aktywator 6% lub 9%. Do mieszania nie używaj metalowych przedmiotów - mieszadełek, miseczek etc.

W jaki sposób dobrać oksydant o odpowiednim stężeniu?

Wybór oksydantu ma ogromny wpływ na etap finalny koloryzacji - te o zbyt mocnym stężeniu mogą nadać włosom niechciany żółty odcień, natomiast te o zbyt niskim stężeniu mogą spowodować plamy, kolor może się również za szybko wypłukiwać. Bardzo ważny jest też czas aplikacji - włosy grube i oporne mogą potrzebować tak mocniejszego oksydantu, jak i wydłużonego czasu aplikacji, a cienkie - skrócenia tego czasu lub zastosowania środka o niższym stężeniu procentowym. Dobranie odpowiedniego oksydantu nie jest skomplikowaną sprawą, ale najpierw trzeba poznać pewne reguły. Przede wszystkim określ stan włosów, ich grubość, stopień zniszczenia, wysokość tonu i aktualny odcień.

Oksydant o stężeniu 6% jest najpopularniejszym i najczęściej stosowanym preparatem, ma go również większość drogeryjnych farb. Używa się go do rozjaśnienia włosów o 1 - 2 tony, przyciemnienia o dowolną ilość tonów i idealnego pokrycia siwych włosów.

Oksydant o stężeniu 9% używany jest do rozjaśnienia włosów o 2 - 3 tony. Stosuje się go przy zmianie koloru ciemnych włosów bez ich uprzedniej dekoloryzacji lub do farbowania ciemnych odrostów o rudawych odcieniach. Może jednak powodować pieczenie i podrażnienia - dlatego należy unikać jego bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Finalny efekt koloryzacji przy zastosowaniu określonego oksydantu wygląda następująco:

 

Planowany efekt

Stężenie oksydantu

Koloryzacja trwała

Kolor jaśniejszy od początkowego o 3 tony

9%

Kolor jaśniejszy od początkowego o 1 – 2 tony/pokrycie znacznej ilości włosów siwych

6%

 

  1. Nałóż farbę na włosy

Po przygotowaniu mieszanki rozpocznij jej nakładanie na suche i nieumyte włosy. W tym celu podziel włosy na niewielkie partie i nanieś na nie farbę przy użyciu pędzelka.

  1. Pozostaw farbę na włosach

Mieszankę pozostaw na długości włosów bądź odrostach 35 minut.

  1. Spłucz

Po upływie czasu dokładnie spłucz mieszankę z powierzchni włosów dużą ilością ciepłej wody. Spłukuj do momentu, aż woda będzie zupełnie czysta. Włosy umyj szamponem zamykającym łuski i nałóż na nie odżywkę.

Dane

Dane

Dla kogo?Dla niej
Rodzaj produktuFarby trwałe
Pojemność41 - 50 ml
SeriaMajirel

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: