MATRIX SOCOLOR BEAUTY SoRED Farba do włosów 90ml

Wysyłka już od 7,99 zł

29,79 zł

33,10 zł za 100 ml
Zobacz wszystkie 3

Matrix

0000050869

00013734

13734

Opis

Opis

Matrix So Color Beauty So Red to cztery odcienie purpurowe, rudawe i czerwone stworzone do tworzenia doskonałych efektów kolorystycznych. Pigmenty zawarte w farbie dogłębnie wnikają w strukturę włosa dzięki czemu pasma są pełne koloru i wielowymiarowości. Składniki pielęgnacyjne zawarte w produkcie nadają włosom miękkości, gładkości i odżywienia. Przepiękny zapach, z początku jabłkowo - malinowy, później piżmowo - cedrowy, sprawiają, że koloryzacja staje się zabiegiem równie przyjemnym co nakładanie maseczki. Kremowa konsystencja farby ułatwia jej aplikację, a mieszanka doskonale przylega do włosów.

Efekty farbowania:

  • głęboki i wielowymiarowy purpurowo - rudawy kolor
  • świetliste, naturalnie wyglądające refleksy
  • ochrona podczas utleniania
  • pasma miękkie, odżywione i łatwe do rozczesania

W skład preparatu wchodzą:

  • technologia ColorGrip, która sprawia, że pigmenty zawarte w farbie głęboko wnikają w strukturę włosa i zapewniają im intensywny i głęboki kolor;
  • kompleks pielęgnacyjny CeraOil, w skład którego wchodzą Olejek Jojoba, Kompleks Ceramidowy i polimery HexaForce sprawia, ze włosy stają się miękkie, lśniące, wzmocnione i dogłębnie odżywione.

Stosowanie:

  1. Sporządź mieszankę koloryzującą

Zmieszaj 90ml farby z 90 ml oksydantu w kremie Matrix Cream Developer o stężeniu 3%, 6%, 9% lub 12%. Pamiętaj, by zachować proporcje 1:1. Do mieszania nie używaj metalowych przedmiotów - mieszadełek, miseczek etc.

W jaki sposób dobrać oksydant o odpowiednim stężeniu?

Wybór oksydantu ma ogromny wpływ na etap finalny koloryzacji - te o zbyt mocnym stężeniu mogą nadać włosom niechciany żółty odcień, natomiast te o zbyt niskim stężeniu mogą spowodować plamy, kolor może się również za szybko wypłukiwać. Bardzo ważny jest też czas aplikacji - włosy grube i oporne mogą potrzebować tak mocniejszego oksydantu, jak i wydłużonego czasu aplikacji, a cienkie - skrócenia tego czasu lub zastosowania środka o niższym stężeniu procentowym. Dobranie odpowiedniego oksydantu nie jest skomplikowaną sprawą, ale najpierw trzeba poznać pewne reguły. Przede wszystkim określ stan włosów, ich grubość, stopień zniszczenia, wysokość tonu i aktualny odcień.

Oksydant o stężeniu 3% jest używany do nieznacznej zmiany koloru lub przykrycia do 50% siwych włosów. Jest to najłagodniejszy środek.

Oksydant o stężeniu 6% jest najpopularniejszym i najczęściej stosowanym preparatem, ma go również większość drogeryjnych farb. Używa się go do rozjaśnienia włosów o 1 - 2 tony, przyciemnienia o dowolną ilość tonów i idealnego pokrycia siwych włosów.

Oksydant o stężeniu 9% używany jest do rozjaśnienia włosów o 2 - 3 tony. Stosuje się go przy zmianie koloru ciemnych włosów bez ich uprzedniej dekoloryzacji lub do farbowania ciemnych odrostów o rudawych odcieniach. Może jednak powodować pieczenie i podrażnienia - dlatego należy unikać jego bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Oksydant o stężeniu 12% jest najmocniejszym preparatem utleniającym. Należy używać go jak najrzadziej i bezwzględnie unikać kontaktu ze skórą, może także wpływać negatywnie na włosy i powodować ich kruszenie się. Stosowany jest do rozjaśniania włosów o 5 - 6 tonów, najczęściej używany jest do grubych i ciemnych włosów oraz do dekoloryzacji.

 

Finalny efekt koloryzacji przy zastosowaniu określonego oksydantu wygląda następująco:

 

Planowany efekt

Stężenie oksydantu

Koloryzacja trwała

Kolor jaśniejszy od początkowego o 4 tony

12%

Kolor jaśniejszy od początkowego o 3 tony

9%

Kolor jaśniejszy od początkowego o 1 – 2 tony/pokrycie znacznej ilości włosów siwych

6%

Kolor na tym samym poziomie, co początkowy

3%

 

  1. Nałóż farbę na włosy

Po przygotowaniu mieszanki rozpocznij jej nakładanie na suche i nieumyte włosy.

  1. Pozostaw farbę na włosach

Mieszankę pozostaw na włosach 35 - 40 minut.

  1. Spłucz

Po upływie czasu aplikacji dokładnie spłucz mieszankę z powierzchni włosów dużą ilością ciepłej wody. Spłukuj do momentu, aż woda będzie zupełnie czysta. Włosy umyj szamponem i nałóż na nie odżywkę.

Dane

Dane

Dla kogo?Dla niej
Rodzaj produktuFarby trwałe
Pojemnośćdo 100 ml
DziałanieKoloryzujące
SeriaSocolor Beauty

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: