ALLWAVES Cream Color Farba do włosów 100ml

Wysyłka już od 7,99 zł
Promocja

15,06 zł

15,06 zł za 100 ml
Zobacz wszystkie 106

Allwaves

0000050712

00011570

11570

Opis

Opis

Allwaves to farby, które gwarantują naturalne i pełne intensywności kolory pokrywające do 100% siwych włosów. Doskonale podbijają kolor naturalnych włosów lub zmieniają go całkowicie - za każdym razem pozostawiając we włosach przepięknie lśniące refleksy.

Efekty farbowania:

  • głęboki i intensywny kolor
  • świetliste, naturalnie wyglądające refleksy
  • ochrona podczas utleniania
  • pasma miękkie, odżywione i łatwe do rozczesania
  • do 100% pokrycia siwych włosów

Stosowanie:

  1. Sporządź mieszankę koloryzującą

Zmieszaj farbę Allwaves z oksydantem o stężeniu 3%, 6%, 9% lub 12%. Pamiętaj o zachowaniu proporcji 1:1,5. Intensywność odcienia obliczona jest na 60% siwych włosów. Jeśli jest ich więcej, wtedy zastosuj ciemniejszy odcień. Jeśli jest ich mniej, wtedy możesz zastosować jaśniejszy. Do mieszania nie używaj metalowych przedmiotów - mieszadełek, miseczek etc.

W jaki sposób dobrać oksydant o odpowiednim stężeniu?

Wybór oksydantu ma ogromny wpływ na etap finalny koloryzacji - te o zbyt mocnym stężeniu mogą nadać włosom niechciany żółty odcień, natomiast te o zbyt niskim stężeniu mogą spowodować plamy, kolor może się również za szybko wypłukiwać. Bardzo ważny jest też czas aplikacji - włosy grube i oporne mogą potrzebować tak mocniejszego oksydantu, jak i wydłużonego czasu aplikacji, a cienkie - skrócenia tego czasu lub zastosowania środka o niższym stężeniu procentowym. Dobranie odpowiedniego oksydantu nie jest skomplikowaną sprawą, ale najpierw trzeba poznać pewne reguły. Przede wszystkim określ stan włosów, ich grubość, stopień zniszczenia, wysokość tonu i aktualny odcień.

Oksydant o stężeniu 3% jest używany do nieznacznej zmiany koloru lub przykrycia do 50% siwych włosów. Jest to najłagodniejszy środek.

Oksydant o stężeniu 6% jest najpopularniejszym i najczęściej stosowanym preparatem, ma go również większość drogeryjnych farb. Używa się go do rozjaśnienia włosów o 1 - 2 tony, przyciemnienia o dowolną ilość tonów i idealnego pokrycia siwych włosów.

Oksydant o stężeniu 9% używany jest do rozjaśnienia włosów o 2 - 3 tony. Stosuje się go przy zmianie koloru ciemnych włosów bez ich uprzedniej dekoloryzacji lub do farbowania ciemnych odrostów o rudawych odcieniach. Może jednak powodować pieczenie i podrażnienia - dlatego należy unikać jego bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Oksydant o stężeniu 12% jest najmocniejszym preparatem utleniającym. Należy używać go jak najrzadziej i bezwzględnie unikać kontaktu ze skórą, może także wpływać negatywnie na włosy i powodować ich kruszenie się. Stosowany jest do rozjaśniania włosów o 5 - 6 tonów, najczęściej używany jest do grubych i ciemnych włosów oraz do dekoloryzacji.

 

Finalny efekt koloryzacji przy zastosowaniu określonego oksydantu wygląda następująco:

 

Planowany efekt

Stężenie oksydantu

Koloryzacja trwała

Kolor jaśniejszy od początkowego o 4 tony

12%

Kolor jaśniejszy od początkowego o 3 tony

9%

Kolor jaśniejszy od początkowego o 1 – 2 tony/pokrycie znacznej ilości włosów siwych

6%

Kolor na tym samym poziomie, co początkowy

3%

 

  1. Nałóż farbę na włosy

Po przygotowaniu mieszanki rozpocznij jej nakładanie na suche i nieumyte włosy. Rozpocznij od nasady, a następnie przeciągnij na końce i długości.

Jeśli kolor jest bardzo zmieniony lub w przypadku zmiany odcienia, mieszankę natychmiast przeciągnij na długości i końce.

Jeśli kolor jest jedynie lekko zmieniony, wtedy przeciągnij mieszankę na długości przed upływem 10 minut od czasu trzymania.

Dla odświeżenia koloru mieszankę przeciągnij na długości na 5 minut przed upływem.

Po upływie czasu trzymania starannie zmalaksuj.

  1. Pozostaw farbę na włosach

Mieszankę pozostaw na włosach 35 minut.

  1. Spłucz

Po upływie czasu aplikacji dokładnie spłucz mieszankę z powierzchni włosów dużą ilością ciepłej wody. Spłukuj do momentu, aż woda będzie zupełnie czysta. Włosy umyj szamponem i nałóż na nie odżywkę.

Dane

Dane

Dla kogo?Dla niej
Rodzaj produktuFarby trwałe
Pojemnośćdo 100 ml
Oferty specjalnePromocja

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: