L’OREAL PROFESSIONNEL MAJIREL Cool Cover Farba do włosów 50ml

Wysyłka już od 7,99 zł

23,99 zł

47,98 zł za 100 ml
Zobacz wszystkie 26

L'Oreal Professionnel

0000050796

00013260

13260

Opis

Description

L'Oreal Majirel Cool Cover jest stworzona by uzyskać chłodny odcień na włosach. Doskonale kryje siwe włosy i przenosi je w nowy, chłodny wymiar. Farba jest rekomendowana do włosów ciężkich w farbowaniu i potrzebujących neutralizacji koloru.

Efekty farbowania:

  • ultrachłodne odcienie - podstawowe, złociste, popielate i metaliczne
  • chłodne refleksy widoczne nawet na ciemnych włosach
  • ochrona podczas utleniania
  • pasma miękkie, odżywione i łatwe do rozczesania
  • włosy zneutralizowane i bardziej podatne na farbowanie

Stosowanie:

  1. Sporządź mieszankę koloryzującą

Wymieszaj 50ml kremu koloryzującego oraz 75ml oksydantu o stężeniu 6% lub 9%. Preparaty mieszaj w proporcjach 1:1,5 (farba:oksydant). W zależności od oczekiwanego efektu wybierz aktywator 6% lub 9%. Do mieszania nie używaj metalowych przedmiotów - mieszadełek, miseczek etc.

W jaki sposób dobrać oksydant o odpowiednim stężeniu?

Wybór oksydantu ma ogromny wpływ na etap finalny koloryzacji - te o zbyt mocnym stężeniu mogą nadać włosom niechciany żółty odcień, natomiast te o zbyt niskim stężeniu mogą spowodować plamy, kolor może się również za szybko wypłukiwać. Bardzo ważny jest też czas aplikacji - włosy grube i oporne mogą potrzebować tak mocniejszego oksydantu, jak i wydłużonego czasu aplikacji, a cienkie - skrócenia tego czasu lub zastosowania środka o niższym stężeniu procentowym. Dobranie odpowiedniego oksydantu nie jest skomplikowaną sprawą, ale najpierw trzeba poznać pewne reguły. Przede wszystkim określ stan włosów, ich grubość, stopień zniszczenia, wysokość tonu i aktualny odcień.

Oksydant o stężeniu 6% jest najpopularniejszym i najczęściej stosowanym preparatem, ma go również większość drogeryjnych farb. Używa się go do rozjaśnienia włosów o 1 - 2 tony, przyciemnienia o dowolną ilość tonów i idealnego pokrycia siwych włosów.

Oksydant o stężeniu 9% używany jest do rozjaśnienia włosów o 2 - 3 tony. Stosuje się go przy zmianie koloru ciemnych włosów bez ich uprzedniej dekoloryzacji lub do farbowania ciemnych odrostów o rudawych odcieniach. Może jednak powodować pieczenie i podrażnienia - dlatego należy unikać jego bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Finalny efekt koloryzacji przy zastosowaniu określonego oksydantu wygląda następująco:

 

Planowany efekt

Stężenie oksydantu

Koloryzacja trwała

Kolor jaśniejszy od początkowego o 3 tony

9%

Kolor jaśniejszy od początkowego o 1 – 2 tony/pokrycie znacznej ilości włosów siwych

6%

 

  1. Nałóż farbę na włosy

Po przygotowaniu mieszanki rozpocznij jej nakładanie na suche i nieumyte włosy. W tym celu podziel włosy na niewielkie partie i nanieś na nie farbę przy użyciu pędzelka.

  1. Pozostaw farbę na włosach

Mieszankę pozostaw na długości włosów bądź odrostach 35 minut.

  1. Spłucz

Po upływie czasu dokładnie spłucz mieszankę z powierzchni włosów dużą ilością ciepłej wody. Spłukuj do momentu, aż woda będzie zupełnie czysta. Włosy umyj szamponem zamykającym łuski i nałóż na nie odżywkę.

Dane

Dane

Dla kogo?Dla niej
Rodzaj produktuFarby trwałe
Pojemność41 - 50 ml
SeriaMajirel

Opinie

Napisz opinię

L’OREAL PROFESSIONNEL MAJIREL Cool Cover Farba do włosów 50ml

L’OREAL PROFESSIONNEL MAJIREL Cool Cover Farba do włosów 50ml

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: