GOLDWELL TOPCHIC Farba do włosów 60ml

Wysyłka już od 7,99 zł
Wyprzedaż

26,69 zł

1,11 zł za 100 ml
Zobacz wszystkie 81

Goldwell

0000050896

00013901

1319

Opis

Description

Goldwell Tophic to farby o świetlistych kolorach, które zapewniają do 100% pokrycia siwych włosów w obszarze naturalnych odcieni. Włosy po zabiegu koloryzacji są pełne blasku i naturalnej miękkości. Formuła ochronna sprawia, że włosy są wzmocnione i doskonale odżywione, pełne naturalnego blasku i witalności.

Efekty farbowania:

  • głęboki, intensywny i wielowymiarowy kolor
  • świetliste, naturalnie wyglądające refleksy
  • ochrona włosów podczas utleniania
  • pasma miękkie, odżywione i łatwe do rozczesania
  • do 100% pokrycia siwych włosów

W skład preparatu wchodzi:

  • technologia ochronna oparta na białkach pszenicy poddanych hydrolizie i Panthenolu - sprawia, ze włosy są wzmocnione, odżywione i skutecznie chronione podczas koloryzacji.

Stosowanie:

  1. Sporządź mieszankę koloryzującą

Zmieszaj farbę z oksydantem w kremie o stężeniu 6%, 9%, 12%. Pamiętaj o zachowaniu proporcji 1:1 (farba:oksydant), a dla farbowania rozjaśniającego 1:2 (farba:oksydant). Do mieszania nie używaj metalowych przedmiotów - mieszadełek, miseczek etc.

W jaki sposób dobrać oksydant o odpowiednim stężeniu?

Wybór oksydantu ma ogromny wpływ na etap finalny koloryzacji - te o zbyt mocnym stężeniu mogą nadać włosom niechciany żółty odcień, natomiast te o zbyt niskim stężeniu mogą spowodować plamy, kolor może się również za szybko wypłukiwać. Bardzo ważny jest też czas aplikacji - włosy grube i oporne mogą potrzebować tak mocniejszego oksydantu, jak i wydłużonego czasu aplikacji, a cienkie - skrócenia tego czasu lub zastosowania środka o niższym stężeniu procentowym. Dobranie odpowiedniego oksydantu nie jest skomplikowaną sprawą, ale najpierw trzeba poznać pewne reguły. Przede wszystkim określ stan włosów, ich grubość, stopień zniszczenia, wysokość tonu i aktualny odcień.

Oksydant o stężeniu 6% jest najpopularniejszym i najczęściej stosowanym preparatem, ma go również większość drogeryjnych farb. Używa się go do rozjaśnienia włosów o 1 - 2 tony, przyciemnienia o dowolną ilość tonów i idealnego pokrycia siwych włosów.

Oksydant o stężeniu 9% używany jest do rozjaśnienia włosów o 2 - 3 tony. Stosuje się go przy zmianie koloru ciemnych włosów bez ich uprzedniej dekoloryzacji lub do farbowania ciemnych odrostów o rudawych odcieniach. Może jednak powodować pieczenie i podrażnienia - dlatego należy unikać jego bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Oksydant o stężeniu 12% jest najmocniejszym preparatem utleniającym. Należy używać go jak najrzadziej i bezwzględnie unikać kontaktu ze skórą, może także wpływać negatywnie na włosy i powodować ich kruszenie się. Stosowany jest do rozjaśniania włosów o 5 - 6 tonów, najczęściej używany jest do grubych i ciemnych włosów oraz do dekoloryzacji.

Finalny efekt koloryzacji przy zastosowaniu określonego oksydantu wygląda następująco:

 

Planowany efekt

Stężenie oksydantu

Koloryzacja trwała

Kolor jaśniejszy od początkowego o 4 tony

12%

Kolor jaśniejszy od początkowego o 3 tony

9%

Kolor jaśniejszy od początkowego o 1 – 2 tony/pokrycie znacznej ilości włosów siwych

6%

 

  1. Nałóż farbę na włosy

Po przygotowaniu mieszanki rozpocznij jej nakładanie na umyte i osuszone ręcznikiem włosy, od nasady aż po końce.

By uzyskać intensywniejszy kolor, nakładaj mieszankę na włosach suchych.

W przypadku widocznych odrostów nakładaj mieszankę najpierw na odrost, a później na długość włosów i ich końce.

W przypadku farbowania Hi-Blondes również nakładaj mieszankę najpierw na odrost, a dopiero później na długości i końce.

  1. Pozostaw farbę na włosach

W przypadku farbowania normalnego z odrostami mieszankę nakładaj na odrost 15 - 25 minut, a następnie resztę mieszanki aplikuj na długości i końce i zostaw na 5-15 minut.

W przypadku farbowania Hi-Blondes (odcienie 11, 12) mieszankę na odroście pozostaw około 30-35 minut, a następnie resztą aplikuj na długości i końce i zostaw na kolejne 10 - 15 minut.

  1. Spłucz

Po upływie czasu aplikacji dokładnie spłucz mieszankę z powierzchni włosów dużą ilością ciepłej wody. Spłukuj do momentu, aż woda będzie zupełnie czysta. Włosy umyj szamponem i nałóż na nie odżywkę.

Dane

Dane

Dla kogo?Dla niej
Rodzaj produktuFarby trwałe
Pojemność51 - 60 ml
DziałanieKoloryzujące
SeriaTopchic

Opinie

Napisz opinię

GOLDWELL TOPCHIC Farba do włosów 60ml

GOLDWELL TOPCHIC Farba do włosów 60ml