GOLDWELL TOPCHIC Farba do włosów 60ml

Wysyłka już od 7,99 zł
Promocja -3,50 zł

23,19 zł

26,69 zł

0,97 zł za 100 ml
Zobacz wszystkie 104

Goldwell

0000050896

00013901

1319

Opis

Description

Goldwell Tophic to farby o świetlistych kolorach, które zapewniają do 100% pokrycia siwych włosów w obszarze naturalnych odcieni. Włosy po zabiegu koloryzacji są pełne blasku i naturalnej miękkości. Formuła ochronna sprawia, że włosy są wzmocnione i doskonale odżywione, pełne naturalnego blasku i witalności.

Efekty farbowania:

  • głęboki, intensywny i wielowymiarowy kolor
  • świetliste, naturalnie wyglądające refleksy
  • ochrona włosów podczas utleniania
  • pasma miękkie, odżywione i łatwe do rozczesania
  • do 100% pokrycia siwych włosów

W skład preparatu wchodzi:

  • technologia ochronna oparta na białkach pszenicy poddanych hydrolizie i Panthenolu - sprawia, ze włosy są wzmocnione, odżywione i skutecznie chronione podczas koloryzacji.

Stosowanie:

  1. Sporządź mieszankę koloryzującą

Zmieszaj farbę z oksydantem w kremie o stężeniu 6%, 9%, 12%. Pamiętaj o zachowaniu proporcji 1:1 (farba:oksydant), a dla farbowania rozjaśniającego 1:2 (farba:oksydant). Do mieszania nie używaj metalowych przedmiotów - mieszadełek, miseczek etc.

W jaki sposób dobrać oksydant o odpowiednim stężeniu?

Wybór oksydantu ma ogromny wpływ na etap finalny koloryzacji - te o zbyt mocnym stężeniu mogą nadać włosom niechciany żółty odcień, natomiast te o zbyt niskim stężeniu mogą spowodować plamy, kolor może się również za szybko wypłukiwać. Bardzo ważny jest też czas aplikacji - włosy grube i oporne mogą potrzebować tak mocniejszego oksydantu, jak i wydłużonego czasu aplikacji, a cienkie - skrócenia tego czasu lub zastosowania środka o niższym stężeniu procentowym. Dobranie odpowiedniego oksydantu nie jest skomplikowaną sprawą, ale najpierw trzeba poznać pewne reguły. Przede wszystkim określ stan włosów, ich grubość, stopień zniszczenia, wysokość tonu i aktualny odcień.

Oksydant o stężeniu 6% jest najpopularniejszym i najczęściej stosowanym preparatem, ma go również większość drogeryjnych farb. Używa się go do rozjaśnienia włosów o 1 - 2 tony, przyciemnienia o dowolną ilość tonów i idealnego pokrycia siwych włosów.

Oksydant o stężeniu 9% używany jest do rozjaśnienia włosów o 2 - 3 tony. Stosuje się go przy zmianie koloru ciemnych włosów bez ich uprzedniej dekoloryzacji lub do farbowania ciemnych odrostów o rudawych odcieniach. Może jednak powodować pieczenie i podrażnienia - dlatego należy unikać jego bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Oksydant o stężeniu 12% jest najmocniejszym preparatem utleniającym. Należy używać go jak najrzadziej i bezwzględnie unikać kontaktu ze skórą, może także wpływać negatywnie na włosy i powodować ich kruszenie się. Stosowany jest do rozjaśniania włosów o 5 - 6 tonów, najczęściej używany jest do grubych i ciemnych włosów oraz do dekoloryzacji.

Finalny efekt koloryzacji przy zastosowaniu określonego oksydantu wygląda następująco:

 

Planowany efekt

Stężenie oksydantu

Koloryzacja trwała

Kolor jaśniejszy od początkowego o 4 tony

12%

Kolor jaśniejszy od początkowego o 3 tony

9%

Kolor jaśniejszy od początkowego o 1 – 2 tony/pokrycie znacznej ilości włosów siwych

6%

 

  1. Nałóż farbę na włosy

Po przygotowaniu mieszanki rozpocznij jej nakładanie na umyte i osuszone ręcznikiem włosy, od nasady aż po końce.

By uzyskać intensywniejszy kolor, nakładaj mieszankę na włosach suchych.

W przypadku widocznych odrostów nakładaj mieszankę najpierw na odrost, a później na długość włosów i ich końce.

W przypadku farbowania Hi-Blondes również nakładaj mieszankę najpierw na odrost, a dopiero później na długości i końce.

  1. Pozostaw farbę na włosach

W przypadku farbowania normalnego z odrostami mieszankę nakładaj na odrost 15 - 25 minut, a następnie resztę mieszanki aplikuj na długości i końce i zostaw na 5-15 minut.

W przypadku farbowania Hi-Blondes (odcienie 11, 12) mieszankę na odroście pozostaw około 30-35 minut, a następnie resztą aplikuj na długości i końce i zostaw na kolejne 10 - 15 minut.

  1. Spłucz

Po upływie czasu aplikacji dokładnie spłucz mieszankę z powierzchni włosów dużą ilością ciepłej wody. Spłukuj do momentu, aż woda będzie zupełnie czysta. Włosy umyj szamponem i nałóż na nie odżywkę.

Dane

Dane

Dla kogo?Dla niej
Rodzaj produktuFarby trwałe
Pojemność51 - 60 ml
DziałanieKoloryzujące
SeriaTopchic

Opinie

Napisz opinię

GOLDWELL TOPCHIC Farba do włosów 60ml

GOLDWELL TOPCHIC Farba do włosów 60ml

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: